Atrakce a prohlídky města

Bývalý pivovar Heineken, Stadhouderskade 78. Už nefunkční pivovar. Úterý až neděle 10-18. Nestoudná propagace hlavního vývozce holandského piva, ale turisté musí pro vstup zaplatit 11 €. Zahrnuje to tři volné kupony na pití a suvenýr ve formě otvíráku lahví uvnitř falešné lahve Heineken. Bohužel už nenabízejí suvenýr v podobě půllitru.

cvander, flickr.com

Organizované prohlídky městem Několik provozovatelů nabízí prohlídky města, návštěvu továrny na diamanty, další prohlídky s průvodcem a projížďky po kanálech. Pokud skutečně potřebujete průvodce – např. mluvíte jenom čínsky – je levnější to všechno zvládnout sám.

Nová amsterdamská cesta nabízí tříhodinovou prohlídku hlavních amsterdamských památek a historických míst zdarma, dvakrát denně v 11 a ve 15 hodin. Sraz je před turistickou informační kanceláří na amsterdamském hlavním nádražím, poblíž průvodce v červeném tričku „Prohlídka zdarma“. Firma také nabízí dvouhodinovou prohlídku ve čtvrti červených luceren v 19 hodin, která má stejné místo srazu, ale stojí 10 € na osobu (8 € pro studenty).

Amsterdam Insider je cestovní kancelář s nabídkou cest na kole, na lodi i pěšky. Jejich průvodci jsou umělci, muzikanti a spisovatelé. Prohlídky stojí 15 € na osobu. Pro více informací e-mail AmsterdamInsider@yahoo.com.