Práce v Amsterdamu

Mnoho lidí se chystá přestěhovat do Amsterdamu na rok, aby si jen tak odpočinuli před usazením se. Tento plán se často rozpadne ve fázi hledání práce. Pro mnoho lidí je obtížné si najít vhodnou práci, pokud nemluví holandsky. Avšak hostely a hotely v Amsterdamu potřebují zaměstnance, noční portýry a další, kteří mluví anglicky a jinými jazyky. Existují také speciální webové stránky pro anglicky, ale ne-holandsky mluvící nezaměstnané, kteří hledají práci v Amsterdamu, a je to většinou dobré místo, kde začít s hledáním – Undutchables. Unique a Xpat Jobs jsou další dobré zdroje.

Přistěhovalce řeší Imigrační služba IND. Registraci provádí jak policie, tak městský úřad. Imigrační policie je velmi přísná a záměrně byrokratická. Zvláště to platí pro občany mimo EU.

Občané EU nepotřebují pracovní povolení. Australané, Novozélanďané a Kanaďané mají jednoleté pracovně-turistické vízum. Obecně musí o pracovní povolení žádat zaměstnavatel. Imigrace je jednodušší pro imigranty s určitými znalostmi, kteří si vydělávají hrubou roční mzdu asi € 45 000 (kolem € 33 000 pro méně než 30leté).