Zábava v Amsterdamu

Několik firem nabízí plavby po kanálech, obvykle tak na hodinu. Odjezdy od Prins Hendrikkade naproti hlavnímu nádraží, od nábřeží Damrak; od Rokin poblíž Spui; od Stadhouderskade 25 poblíž Leidseplein.

Autobus po kanálech jezdí po pevné trati, zastavuje u každé hlavní atrakce. Můžete vystoupit nebo nastoupit na každé zastávce, kdykoliv chcete, ale je to dost drahé – jízdenka na den za 18 €.

Pokud si půjčíte loďku nebo šlapadlo, můžete po kanálech jezdit sami, ovšem bez výkladu.

 • Canal Company má čtyři místa, kde pronajímá čtyřsedačková šlapadla, stojí 8€/osoba/hodina.
 • Rent a boat Amsterdam pro rodiny.

Kouřit konopí na veřejnosti je něco, co si užívají všichni, u nichž doma to je trestné. Ale lokalitu raději předem zvažte, někde to může být nevhodné. Amsterdam není disneyland pro dospělé, jak si často někteří turisté myslí, a je vhodné si například nezapálit v tiché obytné a rodinné oblasti mimo centrum. Místa jako Damsquare a Vondelpark jsou naopak v pohodě, dokonce proslulá těmito aktivitami, když se zde v 60. letech shromažďovali lidé z Amsterdamu a užívali si své svobody.

 • Grey Area
 • Barney’s (web), coffee shop
 • Rokerij (web) – čtyři coffeeshopy
 • Global Chillage
 • Pink Floyd
 • De Kroon
 • Abraxas
 • Homegrown Fantasy
 • Kadinsky
jaaron, flickr.com

Den královny. Národní svátek, oficiálně oslava Královniných narozenin (ve skutečnosti jsou to narozeniny předchozí královny). Celé město se promění v bleší trh, hrají kapely, na ulicích se tančí a oslavuje. Zkušenost, kterou nikdy nezapomenete. 30. dubna – ale pokud je to neděle, koná se to o den dříve (aby se neurazili ortodoxní protestanti).

MEETin Amsterdam je nezisková sociální skupina, která představuje nové lidi mimo běžné prostředí barů. Hlavním cílem skupiny je nabídnout uvolněné, nesnobské sociální prostředí pro lidi, kteří se spolu pobaví, aniž by platili členské poplatky. Pro lidi, kteří se právě přistěhovali do Amsterdamu, je tato skupina skvělým způsobem, jak poznat nové lidi z tohoto místa. Akce pořádají členové MEETin a zahrnují množství činností jako například cesty po hospodách, kina, koncerty, celodenní výlety a mnohé další. Abyste se mohli zapojit, musíte se nejprve zaregistrovat a vytvořit si profil. Skupina se skládá hlavně z příchozích z celého světa a rozrostla se na více než 1400 členů (leden 2008). Stránku financují dobrovolné příspěvky.

Canal Pride Amsterdamská gay paráda se koná první víkend v srpnu. Jeden z největších festivalů v Amsterdamu plný party, oslav, přestavení, workshopů a lodních průvodů na Prinsengracht. Tato odpolední sobotní akce stojí vždy za zhlédnutí.

BOOM CHICAGO je komedijní skupina pocházející z Chicaga, která v Amsterdamu hraje více než 10 let. Představení jsou levná a účast diváků je vítána. Každou noc hrají v divadle na Leidseplein (čas zkontrolujete na webu) a jsou svázáni s Boom Barem, kde je vždycky před a po představení velmi živo. Nenechte si ujít jejich Heinekin Late Nite ve 23:30 každou páteční noc za 13 €, kde je vždy část improvizace, pivo se rozdává divákům za dobré hlášky a je to prostě velká legrace.

CityNavigators (web) nabízí kapesní GPS turistické mapy k pronájmu přes síť zúčastněných hotelů online. GPS zařízení jsou předprogramovaná, aby vás zavedly k oblíbeným místům nebo vás vedly prohlídkovými (nebo cyklistickými) trasami. Více informací na e-mailu info@citynavigators.com

Play Futsal (web) Fotbaloví organizátoři pořádají speciální víkendové zápasy v Amsterdamu, při nichž si můžete užít typicky holandský styl fotbalu five-a-sides.

Amsterdam Weekly (web) Je časopis s událostmi a akcemi v Amsterdamu v angličtině, který najdete na internetu.

De Poezenboot (web) Opravdu máte rádi kočky? Poezenboot (loď koček) je útulek pro kočky, které čekají na adopci. Nachází se v centru města, je to doporučené místo pro milovníky koček.

Rialto Cinema (web) Pro všechny milovníky uměleckého kina. Všechny filmy se promítají v originále s holandskými titulky. Často promítají pozdě v noci a také klasiku. Je to jen kousek pěšky od Albert Cuyp-Market/Heineken Brouwery v pěkném, neturistickém prostředí.