FC Barcelona

Pokud jste fotbalový fanda, nesmíte zapomenout navštívit Camp Nou, domácí stadion nejpopulárnějšího týmu a zároveň fotbalová katedrála pro evropské utkání. FCB je jediným fotbalovým klubem, který nenabízí žádný prostor pro reklamu. Současný prezident Joan Laporta zatím nebyl schopen od svého zvolení v roce 2004 najít vyhovujícího sponzora. V období diktátora Franca byl FCB jedinou možností, jak mohli utlačení Katalánci ventilovat zlobu vůči režimu. FCB se tak stal symbolem katalánské identity. Camp Nou je s kapacitou 98 600 diváků největším stadionem v Evropě. Jsou zde také obchody a muzeum historie fotbalového klubu.

Vstupenky na běžné zápasy jsou poměrně levné (25 – 35€) a místa jsou málokdy vyprodána. Tedy, pokud se nejedná o zápas s nenáviděným týmem Real Madrid nebo s nějakým jiným top týmem jako Valencia nebo Sevilla. Se současnou kvalitou týmu FCB je téměř vždy výhra na straně domácích. Provázené exkurze po stadiónu nejsou úplně skvělé, ale pro základní orientaci v historii odehraných zápasů postačí. Prohlédněte si zadní strany dveří v kójích – najdete grafitti většiny týmů, která zde hrála.

FC Barcelona Tickets (web) – oficiální prodejce vstupenek na utkání FCB. Ceny jsou mírně vyšší než přímo na stadiónu, ale vyhnete se dlouhým frontám a snadno si vyberete místo k sezení.