Nenechte si ujít

La Rambla. Nejproslulejší ulice s pěší zónou, která spojuje přístav a Katalánské náměstí (La Placa Catalunya). Zároveň vede skrz část Ciutat Vella. Užijete si pouličních herců, showmanů nebo prodejců květin, loutek.. Pěší zónu zároveň doplňují pohodlné odpočinkové lavičky. Přes den je La Rambla zahlcena turisty, přes noc se naopak stává doménou místních obyvatel, kteří si sem chodí odpočinout. Pokud se zde náhodou objevíte po výhře barcelonského fotbalového klubu „Barca“, prožijete neopakovatelnou euforii!

Plaça d’Espanya se známými červenými sloupy udělané pro výstavu Expo 1929.

Klikaté ulice, ukrytá náměstí, fontány, domy pro bohaté - Barri Gòtic. Nezapomeňte zároveň navštívit katedrálu Santa Eulàlia a gotický kostel Santa Maria del Pi. Stejně tak je zajímavá návštěva gotické baziliky Santa Maria del Mar, kousek od muzea malíře Picassa.

San Pau del Camp je románský kostel (jeden z mála v Barceloně) s přilehlým klášterem působící dojmem arabského stylu. Malý ostrov klidu a pohody v rušném městě.

La Plaça Reial se nachází hned vedle La Rambla ve čtvrti Ciutat Vella a je považován za jedno z nejkrásnějších náměstí na světě! Mj. nezapomeňte si všimnout Gaudího semaforů.

Hrad Montjuïc s krásným výhledem na celé město. Cestu na vrchol (od úpatí) je možné zkrátit kabinovou lanovkou. Na hoře se zároveň nachází koncová stanice (vyhlídkové) kabinové lanovky. Z kabiny je taktéž fascinující výhled na město a na přístav

Tibidabo, hora s televizní věží kousek za městem (výška 532 m). Podle některých legend zde ďábel pokoušel Ježíše Krista s nabídkou celého světa za jeho bohoslužbu se slovy: “Dám Ti..” což v latině znamená “Tibi dabo..”. Na hoře se dnes nachází kostel Ježíše Krista. Na místo se dostanete metrem do stanice Av. Tibidabo, pak Tramvia Blau a nakonec Funicular (viz předchozí popisy). Hora je ale dostupná i autem či pěšky od úpatí.

Olympijský přístav. V jeho blízkosti mnoho restaurací, barů a jiných podniků nočního života.

Zoo-Barcelona. Nachází se v Parc de la Ciudadella. Tato zoo byla velmi známa pro bílou gorilu (albín), která se nazývala „Sněhová vločka“. Ta již nežije. V zoo se zároveň nachází přírodovědecké muzeum.

Poble Espanyol. Umělá vesnice s replikami typických budov ve Španělsku. Tento projekt podporuje Fondation Fran Daurel. K vidění jsou zde i zajímavé sbírky moderního umění autorů jako Miró, Picasso, Tapiès a jiných, především španělských a katalánských současných malířů. Audio průvodce je dobrou volbou.

Palau de la Música Catalana. Palác v modernistickém provedení od Lluís Domènech i Montaner, od roku 1997 je zapsán v rejstříku chráněných památek UNESCO. Jde o mistrovské dílo katalánské moderní architektury.

Palau Nacional – Museu Nacional d’Art de Catalunya (Katalánské národní muzeum umění).

Monestir de Pedralbes – nádherný gotický klášter kousek od univerzity. K nalezení je zde obrazová galerie muzeum (které zachycuje život kláštera) a nádherná kaple s freskami ze středověku.

Hospital de Sant Pau (Nemocnice sv. Pavla). Funkční nemocnice, která nabízí architektonická mistrovská díla otevřené i veřejnosti. V roce 2007 byly některé budovy restaurovány a některá oddělení přesunuta do nové budovy Nou Hospital. Jedním ze skrytých charakteristických rysů je síť podzemních pasáží, které propojují malá vozítka. WC, pro případ potřeby, se nachází na centrálním nádvoří mezi Banc de Sang a Quiròfans.

Nádherný pohled na město skýtá vyhlídková plošina na střeše hotelu Majestic. Ulice Passeig Gràcia 68, tel. +34 934 881 717. Stačí vejít do výtahu ve vestibulu a vyjet do posledního patra.
L’Aquarium. Druhé největší akvárium v Evropě (po akváriu v Genoa). Uvidíte tisíce ryb, tučňáky, žraloky. Prohlídka je tvořena především dlouhým proskleným tunelem, ze kterého uvidíte podmořský svět doslova na dosah ruky. Akvárium se nachází v Port Vell (zábavní centrum), vedle kina IMAX. Vstupenka stojí 15 €.