Atrakce

Londýn je obrovské město s nepřeberným množstvím dostupných aktivit, kterými si můžete zpříjemnit pobyt:

  • Projížďka speciálním vyhlídkovým „doubledeckerem“. Typické červené autobusy jezdí každý den a nabízejí dobrou, avšak poměrně drahou možnost, jak si prohlédnout londýnské památky. Těmto vyhlídkovým jízdám dominují dvě společnosti: The Original Tour a The Big Bus Company. Obě společnosti provozují tzv. naskoč/vyskoč služby – z autobusu si prostě u vámi vybrané památky vyskočíte a poté na nějaký projíždějící autobus zase naskočíte. Obě společnosti pak zajišťují živé komentáře v angličtině, informace v jiných jazycích si můžete poslechnout jen ze záznamu.
  • London Ducktours, jestliže máte náladu na prohlídku Londýna lodí, Ducktours své služby poskytují každý den.
  • Divadlo. Na West-End si můžete vybrat z muzikálů, komedií i tragédií, pokud si přejete shlédnout muzikály, jaké se hrají třeba na Brodwayi, určitě navštivte Leicester Square. Uprostřed náměstí je oficiální TKTS stánek, kde koupíte vstupenky za poloviční cenu. Pro seznam představení si pak kupte týdenník Time Out.
  • Fotbal: zajděte si na Premiere League, abyste na živo pocítili vášně této světové hry v zemi jejího původu. Největší londýnské kluby jsou Chelsea, Fulham, Arsenal, Tottenham a West Ham United.
  • Londýnský víkend „otevřených dveří“. Přes tento víkend (každé září) můžete navštívit spoustu londýnských zajímavých budov, které jsou jinak pro veřejnost uzavřeny. Pokud chcete navštívit ty nejpopulárnější (například budovu BBC), určitě si zarezervujte místo dostatečně brzy dopředu.

Pokud nechcete využít služeb komečních autobusových společností, můžete si autobusovou projížďku Londýnem zařídit sami. Pokud si koupíte Oystar kartu, můžete na palubě běžného londýnského doubledeckeru jednoduše jezdit sem a tam. Sice to nebudete mít s výkladem, ale váše prohlídka bude skoro totožná. Vybavte se dobrou mapou londýnské dopravy, abyste se vyhnuli nepříjemnému pocitu zabloudění a nebo naopak abyste se mohli ztratit rádi a dobrovolně.

Bruslení - Londýn má několik venkovních kluzišť (například na Trafalgar Square), které jsou v zimních měsících k dispozici. Běžná cena se však pohybuje okolo £10-12 za hodinu na ledě, včetně půjčení bruslí.

Kolečkové brusle - v létě se daří pro změnu jízdě na kolečkách a to na noho způsobů. Provozuje se pouliční hokej, freestylový slalom, tanec, obyčejné rekreační bruslení i rychlobruslení. Největší centra určená in-line bruslařům najdete okolo Hyde Parku a Kensington Gardens.