Noční život

Zdá se, že noční život je jedním z hlavních rysů londýnského života. Jen okolo centra Londýna najdete nespočet hudebních klubů, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Určité části Londýna se pak zaměřují na určitý druh hudby.

Farringdon/Hoxton/Shoreditch – najdete zde kluby s převážně taneční hudbou (drum and bass, house, trance), nejznámějšími kluby pak jsou Fabric (pravděpodobně vůbec nejlepší londýnský klub) a Turnmills. V těchto klubech pak obvykle hrají ti nejlepší DJ’s na světě, kteří přitahují davy fanoušků.

Oblast okolo West End (Leicester Square, Mayfair, Piccadilly) je pak domovem mnoha exkluzivnějších klubů. Návštěvníci těchto podniků jsou z řad místní smetánky, rádi se předvádějí a chodí do VIP části. Dejte pozor na to, že pití je v těchto klubech extrémně drahé a některé kluby povolí vstup pouze těm, kteří jsou v dané chvíli na seznamu hostů. Z hudebních žánrů tady pak nejčastěji uslyšíte funky house, hip hop a R&B. Mezi nejznámější kluby patří Cafe De Paris, China White, Funky Buddha, Mahiki, Number One Leicester Square and Paper.

Oblast Camden v severním Londýně je tvořena kluby, kde se hraje indie, metal a rock. Známě kluby pak jsou Electric Ballroom, světoznámý Koko a Underworld.