Ubytování

Londýn nabízí nepřeberné možnosti ubytování – od hostelů přes klasickou „bed and breakfasts“ (B&Bs, nocleh se snídaní) a podnájmy až po pětihvězdičkové hotely. Váš rozpočet se pak bude odvíjet od toho, v jaké části města se rozhodnete bydlet. Ceny se pohybují v rozmezí od £20-200 za osobu na noc. S londýnským systémem veřejné dopravy není problém dostat se kamkoliv budete chtít, najděte si však stanici metra, která je k vašemu hotelu nejblíže. Bydlet dále od centra je možná levnější, ale do centra Londýna také můžete cestovat až hodinu.

 • Bloomsbury – relativně tichá část města nabízející široké možnosti ubytování. Cartwright Gardens je charakteristická tuctem malých B&Bs v historických budovách. Spoustu levnějších nabídek pak najdete na Argyle Street. Vypadají však trošku ošuntěle a jsou blízko nádraží King’s Gross.
 • Earl’s Court v západní části centrálního Londýna. Vyskytují se zde nabídky levného a skromného ubytování, stejně jako čtyřhvězdičkové hotely.
 • Paddington v centru Londýna; v souvislosti s expresy z letiště Heathrow, které na nádraží Paddington přijíždějí, prodělala tato část města v poslední době určité změny. V blízkosti nádraží najdete dobré hotely, klidnější místa pak o kousek dále.
 • St. James’s – spousta malých B&Bs v okolí nádraží Victoria.

Hostely nemusí být nezbytně tak nepříjemné místo k bydlení, jak se možná domníváte. Jestliže vám nevadí bydlet s dalšími lidmi, je to cenově nejvýhodnější varianta. V nabídce máte i snídani nebo kuchyňku k dispozici. Youth Hostel Association of England and Wales provozuje v centru Londýna čtyři hostely. Ceny za osobu a noc se tady pohybují okolo £25 a jako všude jinde, i zde je dobré rezervovat si místa s dostatečným předstihem. Pokud už v online nabídce žádná místa volná nejsou, nenechte se odradit a do vybraného hostelu zavolejte. Třeba se zrovna nějaké rezervace uvolnily. Někdy vám mohou nabídnout i ubytování v soukromí, tam ale za noc zaplatíte i £61.

 • London Backpackers (metro: Hendon Central station), 02082031319 (info@ukhostels.com, fax: 02082039339), asi 20 minut od centra města, £10 za osobu na noc
 • Holland Park (metro: High Street Kensington). Atraktivní umístění v jedné z londýnských nejprestižnějších čtvrtí
 • Oxford Street. Uprostřed hlavní nákupní zóny
 • St. Pancras International, 79-81 Euston Road (metro: Kings Cross St Pancras), +44 (0)870 7706044 (stpancras@yha.org.uk), největší a nejnovější ze čtyř zmíněných hostelů, pár minut chůze od nádraží St. Pancras. Za noc včetně snídaně zde zaplatíte £21
 • St. Paul’s, City of London (metro: St Paul’s). Malý hostel, který vznikl přestavbou jedné z nejstarších londýnských budov

Ve městě najdete ještě spoustu dalších hostelů. V létě také spousta univerzit a škol v Londýně nabízí k ubytování své koleje. Ceny jsou pak a poznání nižší než v klasických hotelech. Očekávejte však pouze základní vybavení a žádnou stravu.

 • London School of Economics (během prázdnin), Jednolůžkový pokoj od £32, dvoulůžkový od £50 a pokoj pro tři od £64
 • University College London (během prázdnin), Bloomsbury a King’s Cross
  V případě nouze kontaktujte Shelter na čísle 0808 800 4444 (od 8 hod. ráno do půlnoci), je to charita pomáhající lidem bez domova.