Atrakce

  • Indie Music in Paris - http://www.bikeabouttours.com - cyklistické prohlídky s anglicky mluvícími průvodci, kteří žijí v Paříži několik let. Vyjížďky začínají každý den od 10:00, 15:00 a 19:00 před katedrálou Notre Dame. Je to dobrá příležitost, jak poznat i méně známé části města.
  • Neobvyklý výhled na Paříž. Horkovzdušný balón startující z parku André Citroën (jihozápadní část města). Funguje pouze, pokud jsou příznivé podmínky.
  • Ô Chateau, ochutnávky francouzského vína. Užijte si rozmanitost francouzských vín s odborným výkladem.
  • Technoparty. Zhruba v polovině září. Pět až šest žhavých dní s dunivými rytmy techna a účastníky z celé Evropy. Akce kulminuje průvodem od Pl. de Bastille k Sorboně.
  • Inline brulení. (http://www.rollers-coquillages.org, http://www.pari-roller.com). Organizovaná skupina vyráží předem určenou trasou na tři a půl hodiny. Akce se koná každý páteční večer a sobotní odpoledne (za příznivých podmínek). Tempo je značně vysoké a účastníci rozhodně nejsou začátečníci. Pokud se necítíte, můžete si bruslení užít pohledem z nejbližší kavárny.
  • Den Bastily. Každoroční připomenutí začátku Velké francouzské revoluce (14. července). Toho dne totiž Pařížané v roce 1789 dobyli pevnost Bastilu.
    • Oslavný průvod – Začíná na Champs-Élysées v 10:00. Celá ulice bývá většinou přecpaná diváky.
    • Ohňostroj na závěr oslav Dne Bastily – mimořádný zážitek. Nejlepší viditelnost z parků okolo Eiffelovy věže.

Paříž pro filmového fanouška

Pařížská kina (Cinémas) jsou všeobecně proslulá. Téměř každý týden v Paříži probíhá několik menších filmových festivalů, na kterých můžete zhlédnout např. všechny snímky jednoho autora či herce.

Mnoho nefrancouzských filmů se promítá s titulky (u filmu většinou uvedeno version originale nebo v/o). Pokud vaše francouzština není na takové úrovni, abyste stíhali poslouchat rychlou konverzaci, titulky mohou pomoci. Jinak převládá dabing do francouzštiny.

Existuje mnoho způsobů, jak zjistit, co se aktuálně děje. Ideální je přehledový magazín Pariscope, který je k dostání na novinových stáncích za 0,4€. Na webu www.allocine.fr najdete dokonce přehledy promítání všech pařížských kin.