Kalendář akcí

Leden

Maison & Objet – veletrh francouzského nábytku a doplňků interiéru

Únor

Six Nations Rugby - http://www.rbs6nations.com - Každoroční turnaj šesti národů v ragby (Francie, Anglie, Irsko, Skotsko, Wales a Itálie).

Březen

Týden módy - http://www.modeaparis.com - ženské prêt-à-porter kolekce (prêt-à-porter = ihned k použití) pro následující zimu. Přehlídky letních kolekcí následují v říjnu.

Květen

French Tennis Open - http://www.frenchopen.org - každoroční tenisový turnaj, který trvá přes dva týdny. Začátek vždy v poslední květnové neděli. Hraje se na antukovém povrchu.

Červen

Rendez-vous au Jardin – “dny otevřených dveří” mnoha pařížských zahrad.
La Gay Pride – 30. června, průvod homosexuálů centrem Paříže.
Fête de la Musique - http://www.fetedelamusique.fr - oslavy letního slunovratu (21. června).

Červenec

Den Bastily
Cinema en Plein Air - http://www.villette.com - každoroční venkovní promítání v Parc de la Villette (promítací plocha patří k největším v Evropě).

Paris Plage - http://www.paris.fr - hra plážového volejbalu na uměle zapískovaném břehu Seiny (akce trvá 6 týdnů). Zábava pro celou rodinu.

Tour de France – proslulý cyklistický závod pořádaný každý červenec. Trasa je pokaždé jiná, ale vždy končí poslední neděli v červenci pod Vítězným obloukem.

Srpen

Rock en Seine - http://www.rockenseine.com - rokový festival (světově známých kapel) o posledním srpnovém víkendu.

Září

Jazz à la Villette - http://www.jazzalavillette.com - každoroční jazzový festival, na kterém vystupují nejslavnější jazzoví hudebníci současnosti.

Říjen

Nuit Blanche - http://www.paris.fr - každoroční kulturní festival, který trvá celou noc. Začátek vždy první říjnovou sobotu po západu slunce. Pařížské symboly jsou různorodě osvětleny.
Týden módy - ženské prêt-à-porter kolekce pro nadcházející léto