Atrakce

Procházet se, cítit energii tohoto místa; památky jsou všude a čekají jen na to, až je objevíte. Brouzdat po okolí Trastavere, po jeho kavárnách a hospůdkách a občas spočinout pohledem na římská zákoutí.

Flámování v Římě je vcelku jednoduchá věc. Pokud na párty máte náladu, Testaccio je to pravé místo pro vás. Od jedenácti hodin večer se tu usaďte a poslouchejte hudbu. To, jak kluby vypadají zvenku nijak nevypovídá o tom, jaké jsou uvnitř. Před kluby bývá obvykle množství lidí přecházejících sem a tam nebo hledající místi na zaparkování. Buďte stateční, vejděte dovnitř a poznejte pár skvělých Římanů. Nikdy jim však nekupujte drink pokud nevyhledáváte sex (a v takovém případě si buďte jisti, že na drink pozvete tu správnou osobu). Testaccio je nejlepší v létě, kdy se často tancuje i venku, v zimě je většina klubů zavřených.

Akce

Estate Romana Festiva (Letní Římský festival) – od konce června do začátku září nabízí různou škálu hudebních událostí – z rockové, jazzové i klasické hudby. Dále nabízí i filmovou, sportovní a dětskou zábavu.

Notte Bianca (Bílá noc) – události z taneční, hudební nebo divadelní oblasti. Dokud se hraje a tancuje, zůstávají také otevřené obchody, restaurace a muzea.