Kam na drink

Místní vína jsou levná a velmi dobrá, domácí vína jsou skoro všechny chutná a nikterak drahá. Mnoho hostinců (trattorie) by jen nerado bylo přistiženo při podávání špatného vína. Na stole už často můžete najít láhev vína – a věřte nebo ne, tato láhev je levnější než sklenice vína v Británii nebo USA. Toto samozřejmě neplatí pro místa, které jsou jen pastí pro neznalé turisty (mj. proč byste v takovýchto místech vůbec chtěli jíst?).
Voda zdarma je v určitých fontánách. Některé z nich fungují již od antických časů a voda je stále dobrá a je bezpečné ji pít. Pokud máte s sebou prázdnou láhev, naplňte si ji vodou na zbytek dne. Vyhledávejte fontány s neustále tekoucí vodou, stlačte spodní otvor a studená voda vystříkne z kohoutku.

Káva

Starbucks zodpovídá za vše, co se týká kávy. Latte je v Itálii pouze pohár mléka, jestliže chcete, abyste dostali kávu, musíte si objednat caffe latte. Latte macchiato je našlehané mléko s troškou espressa. Espresso nebo „normale“ je často společně uváděno pouze jako caffe. Espresso dopio je dvojité espresso, zatímco espresso macchiato je espresso s kapkou našlehaného mléka. Americano si objednejte, jestliže máte rádi překapávanou kávu. Je to espresso ředěné horkou vodou, Italové ho však příliš nepijí. Cappuccino je známé i mimo Itálii. Vyvarujte se objednání tohoto nápoje po 11:00 a také po jídle. Je to považováno za neslušné až dětinské. Decaffeinato je často uváděné pod značkou „Caffe Hag“. Obyčejně je to rozpustná káva a nebývá tak dobrá jako ostatní.