Řím a nákupy

Hlavní nákupní oblasti jsou Via del Corso (cenově přístupné oblečení), Via Condotti (oblečení předních světových značek) a místa v okolí. Pozor byste si měli dát, pokud chcete najít oblečení větší velikosti než 44, není to vůbec jednoduché. Extrémně drahé pak může být dětské oblečení. Letní výporodeje začínají obvykle okolo 15. července.

Spoustu levných věcí za přijatelnou kvalitu nakoupíte i ve Via Cola di Rienzo a okolí Via del Tritone, Campo de’Fiori a Pantheononu.

Imigranti většinou nabízejí falešné výrobky (například tašky Louis Vuitton) za mnohonásobně vyšší ceny a hlavně pozor na to, že kupování nepravých výrobků je v Itálii trestné. Byl zaznamenán i případ, kdy se pokuta vyšplhala až na 1000€.

Pokud potřebujete známku, seženete ji stejně jako u nás – na poště nebo v novinových stáncích.

Obchodní domy

Castel Romano – najdete jej nedaleko od Říma, více než 100 značkových obchodů. Abyste se tam dostali potřebujete auto, ale tento výlet stojí zato. Více informací na http://www.mcarthurglen.it/castelromano/home/home.php?lang=en

Valmontone – je o něco dále jako předchozí obchodní dům (asi 50 km od Říma směrem na Neapol) Více najdete na www.fashiondistrict.it

Obchody s uměním

Frengo’s Music - Via della lungaretta, 65 - 00153 Roma (Trastevere), Tel. 06 58 33 24 02. Jeden z mála CD obchodů v centru Říma, který vede hudební nadšenec a ne prodavač chrastící řetězy. Najdete zde velký výběr CD, DVD a konzolových her.

Archeo Art - Via del Teatro di Marcello, nachází se nedaleko schodů Campidoglio. Obchod nabízí kvalitní reprodukce antických soch, žádné kýče, které prodávají pouliční prodavači, ale nádherné miniatury, které jsou od originálu k nerozeznání. Mají tady i reprodukce antických zbraní a brnění, zahrnující i celou centuriánskou výzbroj.