Kam na drink

Každá z dvaceti čtvrtí má přiměřený podíl barů, kaváren, krčem atd. Někde však převládá noční život a naopak některé jsou zaplněné přes den (např. Bastila).

 • Canal St. Martin. (10. arr.) Mnoho útulných kaváren a barů.
 • Le Marais. Tato čtvrť se může honosit mnoha moderními bary ve 4. arr. a několika vybranými ve 3. arr., kde se schází zajímavé osobnosti . Některé bary a restaurace v Marais jsou často vyhledávány především homosexuály. Bývají ale přátelští. Někteří se zdají být více zaměřeni vysloveně na některé podnikavé heterosexuální jedince.
 • Bastila. Severovýchodně od Place de Bastille je vyhledávaná oblast nočního života. Především ulice Rue de Lappe, Rue du Faubourg Saint-Antoine (proslavená klubem Club Barrio Latino) a Rue de Charonne v 11. arr. Mnoho barů blíže k Bastile je i tématicky zaměřeno (severní, střední nebo jižní Amerika) s dostatkem prostoru. Pokud budete pokračovat dále ulicí Rue de Charonne, budete potkávat klasické francouzské kavárny.
 • Latinská čtrť – Odeon. Pokud hledáte spíše nádech La Nouvelle Vague, studenty a intelektuální atmosféru Paříže 60. a 70. let, najdete mnoho kaváren (či lokálů) v Latinské čtvrti mezi Seinou a Odeonem. Krom toho zde působí mnoho amatérských divadel, artových kin (program hledejte v magazínu Pariscope – část l’officiel du spectacle).
 • Rue Mouffetard a okolí. Oblast se nachází v 5. arr. na jižní straně od Pantheonu. Najdete zde od každého trochu. Prvotřídní kavárny na Place de la Contrescarpe až irsko-americké hospody a malé jazzové kavárny.
 • Châtelet. Někdy se říká, že čtvrť Marais začíná zde v 1. arr. mezi Les Halles a Hôtel de Ville. Klasické jazzové kluby na Rue des Lombards si určitě zaslouží pozornost.
 • Montmartre. Velké množství útulných kaváren a barů okolo Butte de Montmartre v 18. arr. Stejně tak na Rue des Abesses kousek od stanice metra.
 • Oberkampf-Ménilmontant. Taneční bary kolem Rue Oberkampf v 11. arr. a Rue de Ménilmontant ve 20. arr. Atmosféra je podobná jako v sanfranciské čtvrti Haigh-Fillmore.
 • Rues des Dames-Batignolles. Další zajímavé místo, kde můžete vychutnat atmosféru ve stylu grunge, je konec 17. arr. okolo Rue des Dames a Rue de Batignolles. Pokud budete nasyceni, umělecká čtrť Montmartre je téměř za rohem.
 • Port de Tolbiac. Původně opuštěné místo u řeky Seiny v 13. arr. Dnes centrum nočního života (a “sobotního odpoledne”). Před několika lety se zde otevřel klub Batofar. Dnes zde navíc kotví několik lodí s otevřenou palubou, kde se hraje karibská hudba. Najdete zde i loď s indickou restaurací.
 • Saint Germain des Prés. V této oblasti (6. arr.) najdete lodě se dvěmi nejslavnějšími kavárnami světa: Café de Flore a Les Deux Magots. Ceny jsou ale opravdu vysoké. Právě odtud pochází představa typických pařížských kaváren. Těch, kde si zaberete stůl, objednáte si kávu a zaujatě diskutujete o myšlenkách J. P. Sartra až do večera.

Samozřejmě v Paříži je mnoho dalších zajímavých míst jako např. Hemingway Bar v Ritz, které jsou uvedeny ve všech seriózních pařížských přehledových magazínech.

Noční kluby

Některé noční kluby, které stojí za úvahu: Folies Pigalle (pl. Pigalle, №18, 20€), Rex Club (kousek od jednoho z nejstarších kin na světě Grand Rex) – hudba house/electro, vstup okolo 15€. Můžete zkusit i Cabaret (Palais Royal), Maison Blanche, le Baron (M Alma-Marceau).

Nezapomeňte se však vhodně obléci – jste v Paříži! Roztrhané oblečení či tenisky na nohou jsou většinou důvodem k odmítnutí. Čím lépe vypadáte, tím máte větší šanci dostat se bez problémů dovnitř. Pokud jdete klub navštívit coby sám muž (či s partou dalších), pak můžete mít problém dostat se dovnitř. Kluby se snaží udržovat vyrovnaný počet žen a mužů.