Kam na drink

Londýn je domovem vynikajících hospůdek, barů a nočních klubů. Týdenník Time Out vás obeznámí nejen s kulturním, ale i s nočním životem.

Hospody a bary

Londýn je dost drahé město a drink vás tady přijde na vyšší částky než kdekoliv jinde v Británii. Očekávejte, že za pintu piva v průměrné hospodě dáte £3. Dost místních podniků je však provozováno řetězci jako Wetherspoons a Screamtend – ty jsou potom určeny primárně pro studenty a ceny jsou tedy i cenově výhodnější. V oblasti Bloomsbury zkuste zajít do The Court (blízko Tottenham Court Road) a The Rocket (Euston Road). Obě jsou docela levné. Přímo naproti Britské knihovny je The Euston Flyer, oblíbená místními i těmi, kteří do Londýna pravidelně dojíždějí. Tuto hospůdku totiž najdete blízko nádraží St. Pancras International.

  • The Foundry (Old Street). Jedna z nejzajímavějších londýnských hospod. Je známá unikátní atmosférou a servírují zde skvělé světlé pivo z místního pivovaru Pitfield’s. Zajděte se podívat i dolů k toaletám, na stěnách tam mají obvykle nějakou výstavu.
  • The Intrepid Fox (West End). Určena lidem, kteří mají rádi tvrdší hudbu
  • The Midas Touch, Beak Street (metro: Piccadilly Circus). Místními oblíbený podnik, rozumné ceny
  • Sam Smith’s. Řetězec tradičních britských hospod. Jsou v centru města a mají dobré ceny. Chandos, St Martin’s Lane; The Cittie of Yorke, Holborn; The Crown, New Oxford Street; Princess Louise, High Holborn; Ye Olde Cheshire Cheese, Fleet Street